Video marketing to must have w marketingu usług medycznych

Video marketing to must have w marketingu usług medycznych

Video marketing to must have w marketingu usług medycznych

Jedną z najskuteczniejszych i stosunkowo niedrogich form prezentacji placówki medycznej są materiały video. Publikować je powinniśmy na stronie internetowej i w kanałach społecznościowych podmiotu medycznego. Tematyka materiałów video może być najróżniejsza. Ważne jednak, aby przekazywane treści były merytoryczne i atrakcyjne dla odbiorców, pacjentów i personelu medycznego. Materiały video, które promują podmiot prowadzący działalność leczniczą mogą dotyczyć najnowszych metod leczenia, w jakich specjalizuje się szpital czy klinika, może prezentować sprzęt medyczny czy wnętrza placówki. Co istotniejsze, materiały te mogą obejmować wypowiedzi personelu medycznego, wywiady z ekspertami i zadowolonymi z opieki medycznej pacjentami. Całość buduje wizerunek bezpiecznej, otwartej na pacjenta i oferującej wysoką jakość usług placówki medycznej.

W turystyce medycznej, video promocyjne powinno prezentować zakres oferowanych usług i jakość obsługi pacjenta. Decyzję turysty medycznego na leczenie w polskiej placówce medycznej na pewno przyśpieszy opublikowanie video opinii pacjentów, którzy szpital czy klinikę już odwiedzili i są zadowoleni z wdrożonego leczenia i pobytu w Polsce. Nierzadko nasi potencjalni pacjenci kontaktują się właśnie z tymi osobami, które zdecydowały się na publikację video rekomendacji i chcą rozwiać wątpliwości dotyczące leczenia w Polsce. Wizualizacja potencjalnego pobytu w szpitalu umacnia pacjenta w przekonaniu o dobrym wyborze placówki medycznej, zmniejsza jego stres przed podjęciem leczenia i daje poczucie bezpieczeństwa.video marketing

Jakość video też jest znacząca. Ma to ogromny wpływ na budowanie wizerunku profesjonalnej placówki medycznej oraz doświadczonego zespołu medycznego i menadżerskiego, który w niej pracuje i opiekuje się na co dzień pacjentami.

Video marketing to nie tylko budowanie wizerunku i zaangażowania pacjentów. To również kluczowy element w kompleksowej promocji w oparciu o marketing internetowy. Poprzez odpowiednią publikację i optymalizację materiałów video, zwiększamy widoczność naszego podmiotu medycznego w Internecie, a tym samym zwiększamy sprzedaż.